IG TV İle Video Ekleme

IG TV İle Video Ekleme

IGTV ile video ekleme yöntemleri merak edilen konular arasında devam ediyor. Kullanıcılar IGTV kullanarak video eklemek isteyebilir.

 

IGTV veya Instagram TV, Facebook’un bir uygulaması olan sosyal ağ platformu Instagram’ın içerisinde yer alan bir özellik. Kullanıcılar bu özelliği kullanarak video ekleyebilir veya diğer videoları izleyebiliyor. Normalde Instagram’da video ekleme yeri bulunuyordu fakat Instagram’ın bu kararı almasının sebebi farklı.

 

Instagram, YouTube’a rakip olması için Instagram TV özelliğini geliştirdi. Gelecekte reklamlardan para kazanmayı da aktif edecek olan Instagram, bu konuda çalışmalar yapıyor. IGTV’nin en önemli özelliği 60 saniyeden uzun videoların eklenebiliyor olması. Zaten gönderi üzerinden video paylaşmaya göre en önemli farkı da bu olmakta. 60 saniyeden uzun videoların paylaşılmasıyla kullanıcıların ilgisini çeken Instagram TV, adeta YouTube gibi bir video paylaşım mecrası.

 

IGTV ile kendi videonu ekleme

 

IGTV için özel bir alan bulunuyor. Kullanıcılar bu alana girerek diğer videoları izleyebiliyor veya kendi videosunu paylaşabiliyor. Bu platform üzerinde video paylaşmak isteyen bir kişinin bu platformu tercih etmesinin sebebi gönderi üzerinde fotoğraflar ile birlikte en fazla 60 saniyelik videoların paylaşılabiliyor olması. Kullanıcıların bu sınırı aşabilmesi için IGTV özelliğinden yararlanıp istediği sürede bir video yüklemesi gerekiyor. Instagram TV gün geçtikçe gelişmeye ve daha da genişlemeye devam eden bir mecra.

 

IGTV ile video ekleme işlemi oldukça kolay. Bunun için yapılması gereken bazı şeyler bulunuyor. Öncelikli olarak videonun hazır olması gerekiyor. Video hazır ise bu aşamadan sonra yapılması gereken Instagram uygulamasına girip eğer yapılmadıysa hesaba giriş yapmak. Hesaba giriş yaptıktan sonra artı işaretine basmak gerekiyor.

 

Kullanıcı artı işaretine bastıktan sonra 60 saniyeden uzun bir video seçmeli. Bu video seçildikten sonra kullanıcıya bir uyarı gelecek. Bu uyarı videonun en fazla 60 saniye olması gerektiği ile ilgili. Bundan dolayı videonun IGTV hizmeti ile paylaşılması önerilecek. Bu öneri kabul edilince video IGTV platformuna özel olarak paylaşılacak ve yüklendikten sonra izlenmeye hazır hale gelecek.