İnstagram Bildirimleri Almak

İnstagram Bildirimleri Almak

Sosyal ağ kullanıcıları Instagram bildirimleri almak için neler yapılması gerektiğini merak ediyor olabilir. Bu konuda detaylı bir şekilde açıklayacağız.

 

Bildirimler, internetin en önemli araçlarından birisi haline gelmiş durumda. İnsanlar bir web sitesindeki hesabı için bildirim almak istediğinde o bildirime yalnızca sayfaya girerek ulaşmak değil farklı yollardan da ulaşmak istiyor olabilir. Bunun için yapılması gereken pek çok yöntem bulunuyor. Instagram bildirimleri almanın yollarından kısaca bahsetmek gerekirse mobil üzerinden bildirim almak, web sayfası üzerinden bildirim almak, e-posta ve SMS bildirimleri almak ve masaüstü bildirimleri almak denilebilir. Kısacası 4 farklı bildirim yöntemi yer alıyor.

 

Instagram bildirimleri almak için yapılması gerekenler

 

Instagram, kendini geliştirerek bildirimleri almanın daha iyi yolunu kullanıcılara sunmayı hedefliyor. Bir kullanıcı Instagram için bildirimleri kullanmak istediğinde bunun pek çok yöntemi ile karşılaşıyor. Bunlardan birisi olarak web sayfası bildirimleri yer almakta. Web sayfası bildirimleri Instagram bildirimlerine ulaşmanın en geleneksel yolları arasında. Çünkü Instagram’a girerek sayfa üzerinden bildirim simgesine bastıktan sonra bildirimlere ulaşmak kullanıcılar için uğraştırıcı gelebilir. Bazı kullanıcılar Instagram uygulamasına girmeden bildirimlere ulaşmak isteyebiliyor.

 

Bunun için yapılabilecek şeylerden birisi Instagram’ı mobil uygulama olarak kurmak. Instagram, telefon üzerinde bir bildirim geldiğinde bildirim gönderiyor. Bu da kullanıcının mobil bildirim almasını sağlayan bir durum olmakta. Bir kullanıcı eğer uygulama üzerinden mobil bildirim alıyor ise ayarlar yapılmış demek. Eğer ki mobilden bildirim gelmiyor ise Instagram uygulama ayarlarına girerek bildirimleri aktif etmek gerekiyor. Kullanıcı isteğe bağlı olarak istediği türde bildirimleri aktif edebiliyor.

 

Instagram mobil bildirimlerin yanı sıra bir de masaüstü bildirim sistemi bulunuyor. Masaüstü bildirimlere örnek olarak Google Chrome gösterilebilir. Google Chrome, masaüstü bildirim göndererek kullanıcının bildirim almasını sağlıyor. Yakın zamanda ortaya çıkan bu sistem ile birlikte mobil kullanıcıların yanı sıra masaüstü kullanıcılar da bilgisayarı kullanırken Instagram üzerinden bildirime kavuşabiliyor.

 

Instagram bildirimleri almak için bir diğer yol e-posta üzerinden bildirim almak. Bunun için ayarlara girip e-posta üzerinden bildirim almayı aktif etmek gerekiyor.