İnstagram Hesabını Önerilerden Kaldırma

İnstagram Hesabını Önerilerden Kaldırma

Instagram hesabını önerilenlerden kaldırma yolunu merak eden pek çok kullanıcı bulunuyor. Bu konuda önerilenlere çıkmamayı anlatacağız.

 

Instagram’da hesabını önerilenlerden kaldırmak isteyen bir kişinin bu şekilde bir davranış sergilemesinin birçok sebebi bulunmakta. Bu sebeplerden birisi Instagram hesabının henüz hazır olmaması. Bazı kullanıcılar Instagram hesabını hazırlamak ve daha büyük kitleye ulaşmak için öncelikle hesabı düzenlemek ister ve bazı deneyler yapar. Bu deneyler sonucunda birkaç paylaşım yapan kullanıcı hesabın kaliteli bir şekilde büyümesi adına Instagram hesabını önerilenlere almayı hedefleyebilir.

 

Instagram hesabını gizlemek isteyen bir kişinin bunu yapmasının bir diğer nedeni hesabının özel olması. Bu da kullanıcının farklı kullanıcılar tarafından takip edilmemesini sağlayan bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra bazı büyük sayfalar elit kullanıcılara hitap etmek için yalnızca davetiye yoluyla çalışabilir veya o sayfanın daha gizemli gözükmesi için böyle bir yola başvurmuş olabilir. Bu da bazı büyük sayfaların tercih ettiği yollar arasında yer almakta.

 

Instagram hesabını önerilenlerden kaldırma yolu

 

Instagram hesabını gizlemek isteyen bir kişinin yapması gereken ilk şey Instagram uygulamasına girmek ve sonrasında Instagram hesabına giriş yapmak. Hesaba giriş yapan bir kullanıcı hemen profiline girmeli. Profiline girdikten sonra ayarlara geçiş yapmalı. Ayarlara giren kullanıcı burada birçok menü ile karşılaşıyor olmakta. Kullanıcının kullanmak istediği seçenek “Profili Düzenle” menüsü üzerinde yer alıyor. Bu menü üzerinde alt kısımda “Benzer Hesap Önerileri” seçeneği bulunmakta. Bu seçeneğin tikini kaldıran kullanıcı artık önerilen hesaplar arasında görünmüyor.

 

Instagram hesabını önerilenlerden kaldırma o hesabın artık başka kullanıcılar tarafından kolaylıkla bulunanamasını, yani o hesabın keşfedilememesini sağlayacak. Bu da hesabın etkileşiminde önemli bir düşüş meydana getirebilir. Instagram hesabının büyümesinde önemli bir rol oynayan hesap önerisi sistemi, büyük sayfaların ve etkileşimi yüksek olan sayfaların daha çok ön planda görünmesinde etkili oluyor. Bundan dolayı kullanıcıların bu sistemden en iyi şekilde yararlanması en doğru karar olacaktır. Yine de sosyal ağ üyesi kendi kararına göre istediği seçimi yapabilir.