İnstagram Keşfet Saatleri

İnstagram Keşfet Saatleri

Instagram keşfet saatleri ile reels, video ve fotoğraf gönderilerinizi ön plana çıkarabilir ve keşfete düşürme sürecini pozitif yönde etkilemektedir. Bugün, daha fazla Instagram takipçisi kazanmak için diğer kullanıcıların can atacağı çekici içerikler oluşturmalı ve yayınlamalısınız. Instagram’ın sürekli değişen algoritması ile doğru zamanda paylaşım yapmazsanız, takipçileriniz paylaşımlarınızı bir daha göremeyebilir. Peki, Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi zamanı nasıl anlarsınız?

 

Instagram’da gönderi paylaşma konusunda nereden başlayacağınızdan emin değilseniz endişelenmeyin. Instagram keşfet saatleri olarak haftanın gününe ve saatine göre gönderi paylaşmak için en iyi zaman da dahil olmak üzere size Instagram gönderi zamanları için eksiksiz bir rehber sunuyoruz.

 

Instagram Keşfet Nedir?

Instagram keşfet, Instagram’ın arama motoru ve öneri sayfası gibidir. Kullanıcıların Instagram platformunda içerik bulmasına olanak tanır. Instagram kullanıcıları, Ara ve Keşfet’e gitmek için Instagram uygulamasının altındaki büyütece dokunarak keşfet sayfalarına erişebilir. Instagram keşfet sayfası, fotoğraflar, videolar, reels ve hikayelerden oluşan bir koleksiyondur. Instagram’ın algoritması, kullanıcının takip ettiği Instagram hesaplarına, Instagram’da beğendiği fotoğraf ve videolara, bağlı olduğu kişi ve işletmelere göre otomatik olarak seçim yapıyor. Her keşfet sayfası farklı kullanıcılara göre ayarlandığından hiçbir keşfet sayfası birbirine benzemez.

 

Instagram arama özelliği ile Instagram’daki hesap, ses, etiket veya yerleri arayabilirsiniz. En üstteki arama çubuğunda Ara’ya dokunun ve ardından kimi veya ne bulmak istediğinizi yazın.

 

Instagram Keşfete Düşme Saatleri

Harika bir içerik oluşturdunuz, ancak bunu ne zaman yayınlayacaksınız? Gönderi yayınlamak için en iyi zaman, hedef kitlenizin en aktif olduğu zamandır. Bu, gönderinizin hemen görülmesini sağlayacaktır.

 

Doğru zamanda yayınlamak, videonuzu veya resminizi mümkün olan en geniş kitleye ulaştırır, bu nedenle en uygun zamanları belirlediğinizden ve içeriğinizi buna göre planladığınızdan emin olun.

 

Pazartesi: 7:00, 10:00 ve 22:00

Salı: 9:00 ve 13:00

Çarşamba: 09:00 ve 23:00

Perşembe: 14:00 ve 19:00

Cuma: 8:00, 13:00 ve 15:00

Cumartesi: 19:00 ve 20:00

Pazar: 8:00 ve 16:00

 

Instagram Keşfete Nasıl Düşülür?

Instagram keşfete düşmek için en uygun zamanları kullanmalısınız. Paylaşımlarınızı reels olarak adlandırılan paylaşım türünde hashtag, konum harekete geçirici mesajlar ile paylaşmalısınız. Buna ek olarak paylaşımlarınızı Instagram reklamları ile ön plana çıkarmayı deneyebilirsiniz.

 

Instagram Analytics’e Göz Atın

Eğer profesyonel bir Instagram hesabına sahipseniz keşfet saatlerine ek olarak bu zamanlamayı anlamaya yardımcı olması için Instagram Analytics sayfanıza bir göz atın. Kitlenizin ne zaman ve ne sıklıkta aktif olduğunu size göstermelidir. Kitlenizin nasıl tepki verdiğini görmek için resimlerinizi o sıralarda yayınlayın.

 

Zamanlama, Instagram keşfet için de çok önemlidir çünkü bir gönderiye en başından yüksek katılım, Instagram’a o gönderinin hedef kitlesi için değerli olduğunu iletir. Ne kadar çok takipçiniz olursa ve ne kadar çok gönderi paylaşırsanız, bu veriler o kadar doğru olacaktır. Zamanla gönderi programınızı optimize edebilecek ve gönderileriniz için maksimum etkileşim sağlayabileceksiniz.

 

Doğru zamanda paylaşım yapmak, Instagram’daki en yoğun aktivite saatlerini hesaba katmak anlamına gelir. Gönderinizi görmek için takipçilerinizin en aktif olduğu zamanı bilmelisiniz ve fotoğrafınızla hızlı bir şekilde etkileşim almak için bu zamanda paylaşın.

 

Reels Paylaşımları

Instagram Reels şu anda en önemli şey ve küçük bir takipçi kitleniz olsa bile hesapların binlerce kişiye ulaşmasına yardımcı oluyor. Reels paylaşımlarından yararlanmıyorsanız, önemli bir etkileşim miktarını kaçırıyorsunuz. Reels paylaşımlarınızı Instagram keşfet saatlerinde oluşturursanız, etkileşim miktarınız artacaktır.

 

Reels’inizle ne kadar çok insan etkileşime girerse, Instagram’ın algoritması, içeriğinizi benzer içerikle ilgilenen kullanıcılara o kadar fazla yönlendirir.

 

Yalnızca fotoğraf çekseniz bile, benzersiz içeriğiniz olarak müzikle bir slayt gösterisi oluşturmak için bir reels paylaşımına birden fazla fotoğraf ekleyebilirsiniz. Reels paylaşımları için trend olan seslerden yararlanın. Kısa reels gönderilerin izlenmesi daha çok tercih edilir. Bir yayında hızlıca dikkat çekmelisiniz bu nedenle 7-20 saniyelik reels oluşturmayı hedefleyin.

 

Hashtags Kullanımları

Keşfet ekosisteminde konumlar, hesap etiketleri ve hashtag’ler, paylaşımlarınızın daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayan ek seçeneklerdir. Çok iyi planlanmış bir gönderinin Instagram keşfet saatleri göz önüne alınarak ve hashtag kullanımıyla paylaşılması, gönderinizi oldukça ön plana çıkarabilecektir.

 

Tüketicilerin, konum ve hashtaglere dayalı içerik aramak için genellikle Instagram keşfet özelliğini kullandığını unutmayın. Dolayısıyla, birisi belirli bir hashtagin ilgisini çektiğini fark ederse, artık o hashtag’i de takip edebilir. Trend ve popüler olan hashtagleri araştırmalı ve bunları gönderinizle ilgiliyse kullanmalısınız.

 

Konumunuzu Ekleyin

Gönderi, hikaye ve diğer paylaşımlarınıza bir konum eklemek etkileşimi artırabilir ve daha fazla yerel takipçiye ulaşmanıza yardımcı olabilir. Keşfet sayfasında genellikle konuma dayalı resimler bulunur, bu nedenle konumunuzu etiketlemek gönderinizin daha kolay keşfedilmesine yardımcı olabilir. Keşfet sayfasında konumları da arayabilirsiniz. Gönderiniz, kullandığınız belirli konum sayfasında öne çıkarılabilir.

 

Gönderilere Harekete Geçirici Mesaj Ekleyin

Instagram’ın büyük miktarda etkileşim içeren bir gönderiyi öne çıkarma olasılığı daha yüksek olduğundan, takipçilerinize etkileşimde bulunmalarını hatırlatmalısınız. Yorum yapmalarını istiyorsanız, onlara ne düşündüklerini veya gönderiyle alakalı bir sohbete yol açabilecek bir soru sorun. Takipçilerinize yorumlarda yanıtlamaları için bir soru sormak, daha fazla katılımı teşvik etmeye yardımcı olabilir. Çokça yorum yapılan bir gönderi büyük ihtimalle Instagram keşfet sayfasında görünecektir.

 

Instagram keşfet saatlerine göre paylaşım yapmanın dışında kullanıcı etkileşimi, Instagram’da keşfet sayfasına ulaşmanın anahtarı olduğundan, takipçilerinizi içeriğinizle etkileşim kurmaya teşvik etmelisiniz. Bunu, size beğeni kazandıracak yüksek kaliteli resimler ve videolar yayınlayarak yapabilirsiniz.

 

Bunlar daha fazla katılımı teşvik etmenin harika yollarıdır ve bunları yarışmalar için de kullanabilirsiniz. Takipçilerinizin yarışmaya katılmak için belirli sayıda arkadaşını etiketlemesini gerektiren bir mekanik ekleyebilirsiniz.

 

Sayfanız İçin Reklam Yayınlayın

Bazen, etkileşim almak ve organik olarak ulaşmak zor olabilir. Burada ücretli reklamlar, organik olarak ulaşmayı kaçırmış olabileceğiniz belirli kitleye ulaşmanıza yardımcı olacağından, başvuracağınız çözüm olacaktır. Keşfet sayfasında reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. Bu nedenle, bir potansiyel müşteri keşif sayfasında gezinirken, reklamınız onlara gösterilecektir.

 

Yukarıda okuduğunuz gibi ipuçlarının ve püf noktalarının, o çok önemli Instagram keşif sayfasında öne çıkmanıza yardımcı olacağını düşünüyoruz. Instagram sürekli olarak algoritmasını değiştirirken, bir yandan da kimlerin öne çıkacağını araştırıyor. Bunun siz olmasını istiyorsanız, yeni hareketler denemenizi önemle tavsiye ederiz.

 

Instagram sayfanızdaki gönderileri ve sayfanızı bir üst düzeye çıkarmak için Instagram Hizmetleri sayfamıza göz atabilirsiniz.